Saturday, June 9, 2012

Брауновият газ и горивата

Брауновият газ и горивата


Всички видове горива бензинът, газта, бутана, пропана, нафтата, природният газ, и т.н. имат своя постоянни температури на горене и на разтопяване. Огънят на Брауновия газ развива различна температура в контакт с различните материали.



Теоретично няма  температурни граници за Брауновия газ, защото само специфичната за всеки различен случай температура на топене определя  калоричността на нагряването.



Учените обясняват това загадъчно поведение на Брауновия газ с взаимодействието на атомите на квантова основа.



Различните материали - стъкло, метал, течности, имат различна атомна  структура. Всеки материал ще се преобразува в течно или газообразно състояние, когато достигне  своята собствена температура. Ето защо, при всички различни случаи когато използваме Брауновия газ, температурата  му се променя. Огънят на Брауновия газ може да пробие дупка само за няколко секунди в продукти специално произведени при много висока температура.



Ефикасността от преобразуването на електричеството в топлинна енергия е 95%.

Най-голямата полза от изобретението  е, че можем да произвеждаме този газ

навсякъде, където имаме нужда при много ниска цена, тъй като първичните продукти са електричество и дестилирана вода. Всички проблеми, свързани със съхранението на газта и загуби от изтичане просто престават да съществуват. Пламъкът на този неутрален газ е важен, както за заваряването на различни материали, така и като източник на чиста енергия, способна да замести всички фосилни горива.

Брауновият газ реже безпроблемно 7 сантиметрова ванадиева стомана, точно както се реже масло.



                                                                                                                                       

Това също не е приказка, защото съществува.

Ето няколко примера за реално съществуващи апарати вече в производство.



Горелките от този вид изразходват нищожно количество ток съпоставено с количеството газ което произвеждат.Ето и няколко примера;



360 W  ток / час

0,7 децилитра вода

130 / литра Браунов газ / час  и

699 килокалории.



720 W / на час.

260 литра Браунов газ / час  

1398 килокалории.



1440 W / час

520 литра Браунов газ / час

2796 килокалории

  

Практическо приложение



Заваряване при висока температура

Извадка от изследвания на лабораторията '' Eagle-Research'' USA

Които може де намерите на сайта www.Eagle-Research.com 



Брауновият газ може да заварява:

Стъкло, Кварц,

Чугун  - Извадка от мнението на Eagle -Research - Чугунът се заварява без никакво затруднение само с една пръчка чугун, дори без да го почистваме. След  заварката  го потопихме още горещ в студена вода  и той не се счупи. При изследването на заварката не намерихме никаква разлика на кристалите между заварката и останалата част на чугуна.

Мед – заварява се без проблем с медна тел .

Алуминий - Брауновият газ създава такова нагряване в една точка, че това позволява да го заваряваме много по-лесно отколкото когато работим с ацетилен.

Брауновият газ може да се използва и за заваряване под 427° с една много фина горелка и  пламък, за разлика от пропана.

Материалите загряват толкова бързо, че топлината няма време да се разсее. Това е голямо предимство при заваряването на тръби. Малкият пламък с големината на лазерен лъч може да се използва и за много фина работа.



Разтопяване и сливане на материалите.

Брауновият газ позволява да разтопим стъкло и да го излеем около други материали или направо да го слеем с тях. Както метална пръчка например, която можем да заварим за керамична тухла.

Това е възможно, защото всеки един от материалите достига до своята температура на топене без да я надвишава. Ето това е феномена на Брауновият газ.



Запояване – В  нашата лаборатория постигнахме запояване на детайли от неръждаема стомана.



Нагряване –  Материалите, които имат висока температура на топене, се нагряват много по-бързо от пламъка на брауновият газ.

Този газ позволява да нагряваме както малки повърхности, така и много големи,

като единственият под продукт е дестилирана вода.

Брауновият газ има « СТУДЕН » пламък, който загрява материалите единствено, когато е  в контакт с тях.Ние успяхме да разтопим всички видове материали. Колкото по-висока е температурата на топене, толкова по-бързо материалът се нагрява.



Изпаряване - Парадоксално е, че Брауновият газ изпарява материали като ванадиевата стомана и диамант, но загрява водата много бавно. Важно е да внимаваме когато искаме да изпарим някои материали, защото температурата е много различна. В някои случаи Брауновият газ достига и 5000°С.

Когато разтопяваме скала, керамика, тухла – характеристиките на материалите се променят и приличат по-скоро на стъкло за леене. Ако продължим да ги нагряваме те ще се разтопят и ще приемат някаква друга форма. Материалите, които се получават като резултат, губят своите оригинални свойства и стават много по-твърди. Ако продължим да ги нагряваме – те се изпаряват.



Прочистване на водата - В северна Америка водата се прочиства с Хлор. Хлорът, както знаем  в големи количества е отровен и затова дозите, които дават търсения резултат винаги трябва да бъдат точни. В останалата част на света водата се прочиства  с озон, който е форма на кислорода.

(oxygen allotropique = O3).  Кислородът унищожава микробите без това да е опасно за никого. Брауновият газ дава една блестяща възможност за прибавяне на кислород към водата.



Израстване и развитие на растенията - Развитието на растенията може да бъде ускорено чрез хидратираната вода от брауновият газ. Плодовете и  зеленчуците отглеждани с тази вода , са чисти и притежават много по-добри хранителни качества.



Неутрализация на атомните отпадъци - Доказателството, че брауновият газ неутрализира ядрените отпадъци за няколко секунди  е направено  в Канада. Да, с Брауновия газ това е толкова просто и толкова евтино.

Процесът на неутрализация може да се извърши направо в реактора, което прави ненужно транспортирането и складирането му.

Технологията на Брауновият газ не е все още достатъчно навлязла в живота и за това не е защитена от атаки , въпреки че само налагането и в ядрената индустрия би спестило милиарди долари. Но това са теми, които са политически чувствителни и не бихме искали да навлизаме в тях.



Преобразуване на елементите.   

Ние открихме по време  на нашите опити два начина да използваме Брауновия газ за получаване на  материи, които не съществуват. Ние сме способни да направим метал от вода.



 Унищожаване на токсични отпадъци.

Пламъкът на имплозивният Браунов газ редуцира практически всички материали до техните базови елементи (в повечето случаи не токсични). Бихме могли в помещения, които са херметически затворени да превърнем в пара всякакви токсичните отпадъци  та дори и PCB

(polychrobiphenyles).



Повишаване на производителността при третиране на минерали.

При опити правени в мини Брауновият газ е повишил производителността на получаване на минерали до 3 пъти. Това ни дава основание да твърдим, че в старите мини неизползваният и изхвърлен материал сега би могъл да се осъществи.

И това е още едно приложение, което спестява милиарди.



Отопление

По принцип Брауновият газ излъчва ниска енергия от инфрачервени  лъчи, но пък от друга страна ако използваме радиатори от каталитични материали загрявани с браунов газ , топлината, която ще бъде излъчена ще е огромна и няма да изисква вентилация на помещенията. Ние предвиждаме възвръщаемост от 400%.

Иначе казано – Брауновият газ от 400 вата ще направи калорична емисия от 1600 вата.

Това още не е проверено от „Eagle-Research”, но ние имаме достатъчно основания за да го твърдим .

Третиране на повърхност

Минати с пламъка на Брауновият газ, повърхностите на материалите придобиват по-добри качества. Повърхността на металите се втвърдява, което ги прави по издръжливи на ръждясване и на износване. Тухлите и цимента стават неразрушими и устойчиви на водата.

Работа под водата

Брауновият газ може да се вдишва. При един експеримент на Юл Браун и американски подводничари  са  достигнали  дълбочина при гмуркане до 2050 м  и са работили на тази дълбочина в пълен капацитет, въпреки налягането на водата.

Какъв е екологическият и икономически интерес ?

Работата на Браун е революционна и конкретна.

Тя ни дава възможност да решим три основни проблема на конвенционалните

системи:

Изразходване на ресурсите от гориво.

Замърсяване на околната среда.

Намаляване цената на енергията.

Брауновият газ, горивo от водород, hho и газ, hho и бензин, hho на дизел, hho атомна  структура.

No comments:

Post a Comment